Kalendarz 2015 r.

serdecznie poleca

Kalendarz na 2015 r. z widokami Chełmna

Cena 20 zł.

Dostępny w punkcie sprzedaży wydawnictw.

(Fot. A.S.-Z)

GODZINY OTWARCIA W GRUDNIU

Muzeum Ziemi Chełmińskiej informuje,

że w dniu 14 grudnia 2014 roku (niedziela)

placówka będzie czynna w godz. 9.00 - 15.00

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystaw stałych i czasowych

jak i do zakupów w naszym sklepiku muzealnym.

Informujemy również, że w dniu

27 grudnia 2014 roku (sobota)

muzeum będzie NIECZYNNE.

Wystawa Jacka Kamińskiego

Podczas otwarcia wystawy będzie możliwość zakupienia katalogu.

Ekspozycję będzie można zwedzać do 10 stycznia 2015 roku.

Nowe kubeczki

Muzeum Ziemi Chełmińskiej informuje,

że posiada wsprzedaży nowe pamiątki - kubki.

Oferujemy dwa wzory. Jedne z XIX wieczną panoramą Chełmna,

a drugi ze współczesnymi widokami miasta.

Cena 15 zł.

Zapraszamy do punktu sprzedaży w Ratuszu.

Nowy Album

Właśnie dotarł najnowszy

Album "Chełmno malowane...."

X Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury Chełmno 2014,

Wydawnictwo PWR, Toruń 2014, ISBN 978-83-62826-49-0,

Cena 26 zł. Dostępny w punkcie sprzedaży wydawnictw w Ratuszu.

"Pastwisko wyobraźni" w Chełmnie

Muzealnicy wymieniali się doświadczeniami w Chełmnie

Dnia 11 października 2014 roku do Chełmna przyjechało dwudziestu przedstawicieli muzeów z naszego regionu m.in.: z Chojnic, Starogardu Gdańskiego, Torunia, Włocławka, Nakła, Solca Kujawskiego, Tczewa, Grębocina i Grudziądza. Okazją do spotkania były 4. Warsztaty Edukacji Muzealnej „Pastwisko wyobraźni”. Głównym inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Muzeum Etnograficzne im. Marii Zanamierowskiej – Prüfferowej oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu.

Celem cyklu jest integracja środowiska edukatorów, rozwijanie ich kompetencji jako interpretatorów dziedzictwa kultury, chronionego oraz prezentowanego przez muzea zgodnie ze współczesnymi trendami w postrzeganiu ich lokalnej i globalnej roli.

Głównym tematem spotkania w Chełmnie była prezentacja, a zarazem wymiana doświadczeń w zakresie ofert zajęć i programów edukacyjnych dla przedszkoli. Swoimi refleksjami i spostrzeżeniami podzieliły się m.in. Maria Pokrzywnicka z Muzeum Etnograficznego w Toruniu, Anna Grzeszna – Kozikowska z Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie, Kamila Gillmeister z Fabryki Sztuk w Tczewie oraz Eliza Sutkowska i Wioleta Osińska z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz Skansenu w Kłóbce.

Po dyskusji goście udali się na krótki spacer po Chełmnie, gdzie zapoznali się m.in. z najważniejszymi zrewitalizowanymi zabytkami - miejscami do których docierają m.in. chełmińskie przedszkola.

Opr. i foto A.G.-K.

Podczas wymiany doświadczeń                                  Zwiedzając Chełmno